0224 711 21 04

KURBAN İBADET, PAYLAŞMAK BEREKETTİR

Kurban İbadet, Paylaşmak Berekettir.

Kanuni Derneği olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Yurt içinde ve Yurt dışında vekaletinizle mazlumlara umut olmaya devam ediyoruz.

 FEDAKÂRLIĞIN SEMBOLU ”KURBAN”

Kurban, Mümin için fedakârlığın sembolü, ve Allah’ın rızasına kavuşmaktır. Kurban Hz. İsmail fidyesi, Hz. İbrahim’in Rabbine duası, teslimiyetin zirvesidir.
“Yalnız senin için Ya Rabbi” diyebilmektir.

Maddi imkânları yerinde olan her Müslüman, üzerine vacip olan kurban ibadetini Allah (c.c) rızasını kazanmak ve yoksul kardeşlerinin etle buluşmasını sağlamak için kurban kesmelidir. Kurban kesmeyi hiçbir zaman bırakmayan Peygamber Efendimiz (S.A.V) ümmetine kurban kesmenin önemini anlatmıştır.
Kurban ile ilgili ayetler de kurban ibadeti hakkında şu şekilde bilgi veriyor;
“O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.” (Kevser Suresi 2. Ayet),

“Biz kendilerini rızıklandırdığımız dört ayaklı davar (hayvan)’lar üzerine yalnız Allah’ın adını ansınlar diye, her ümmet için Kurban kesmeyi meşru kıldık.” (Hac Suresi 22./34. Ayet)

Kurbanlarınızı vekaletlerinizi alarak sizin adınıza keserek Türkiye ve Afrika’daki, Asya ve KUDÜS’te mazlum kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Türkiye kurban hisse bedeli         1.800 TL
Kudüs  kurban hisse bedeli          1.800 TL

Afrika   kurban hisse bedeli             600 TL
Asya    kurban hisse bedeli           1.000 TL

(Kurbanlarımız büyükbaş ve 7 hisseli olarak kesilmektedir)

Belirtilen kurban hisse bedelleri organizasyon giderlerini de kapsamaktadır.

Afrika kıtasında kurban kesimlerimizi Uganda, Çad, Somali, Etiyopya ve Burkina Faso’da  gerçekleştireceğiz.

Asya kıtasında ise kurban kesimlerimizi Suriye, Yemen, Endonezya ve Pakistan’da  gerçekleştireceğiz.

 Kurban bağışlarınız da kurban kesim bölgeleri ihtiyaca göre derneğimiz tarafımızdan belirlenecektir.

Kuveyttürk, Ziraat Bankası, Türkiye Finans  ve Vakıf Katılım üzerinden hesap numaralarımıza havale/eft yaparak bağışlarınızı yapabilirsiniz.

Havale ve Eft yöntemiyle bağış yaparken açıklama kısmına kurbanın kimin adına kesileceği (ad soyad), ve telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir.

Bağışınızı yaparken belirtmiş olduğunuz telefon numarasını kurban vekaletinizi almak ve kurban bilgilerinizi teyit etmek için arayacağız.

Bayramı günlerinde kurbanınız kesildiğinde SMS ile bilgilendirme yapılacak ardından ilerleyen süreçte kurbanınızın kesim videosu tarafınıza gönderilecektir.

Paylaş: