0224 711 21 04

Kurban bağışlarınız Etiyopya’da kardeşlerimizin sevinci oldu

Kanuni Sultan Süleyman Uluslararası Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği her yıl olduğu gibi bu senede Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi kardeşlerini unutmadı. Bu yıl derneğe bağışta bulunan hayırseverlerin yardımlarını Etiyopya’da ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştıran Kanuni Derneği’nde Başkan Ahmet YAVUZ, Dernek olarak zorlu bir misyon üstlendiklerini ancak bu yolda görev yapmanın kendileri için ‘Bir iyiliğe öncülük eden kimseye o iyiliği yapanın ecri gibi sevap vardır.’’ Hadis-i Şerif’inde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ‘in bahsettiği üzere çalışmayı düstur edinerek çalıştıklarını söyledi. Başkan Yavuz, “Derneğimiz aracılığıyla Etiyopya’da ki Müslüman kardeşlerimizin yüzünü güldüren, sofralarına belki de yılda bir defa gelen etli yemeğe vesile olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah bağışlarını kabul etsin. Bizler sadece hayra vesile olmakla görevliyiz. Yapılan yardımları ve bağışları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmakla görevliyiz. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan tüm hayırsever destekçilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Başkan Yavuz konuşmasının devamında, “Bu yıl dernek olarak özellikle mübarek üç aylarda, başta Kudüs’te olmak üzere bir çok faaliyetle ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olduk. İnşallah bu faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Sadece ramazan ayında 6000 aileye erzak yardımı yapıldı. Ve inşaAllah bu yardımlar artarak devam eder.
Eğitim-Öğretim dönemi yaklaşırken özellikle öğrencilere yönelik destek yardımlarına önem verdiklerini söyleyen dernek başkanı Yavuz, hayırseverlerin desktekleriyle bu yıl en az 1000 öğrenciye elbise ve kırtasiye yardımı yapmayı planladıklarını söyledi. 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz ‘Okul Çantası’ projesinde önemli bir desteği Kudüslü öğrenci kardeşlerimize ulaştırmıştık. Bu yıl da İnşaAllah türkiye de ve değişik islam coğrafyasında öğrenci kardeşlerimizin yanında olacağız” dedi.

Paylaş: