0224 711 21 04

KUDÜS’TE MESCİD-İ AKSA GEZİLERİMİZ

Kudüs’e Bir Adım Daha

Müslümanların Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya girmelerini sürekli engellemeye ve zorluk çıkarmaya çalışan israil yönetimi, fanatik yahudi grupları Mescid-i Aksâ’ya sokmaktan, yeni bir saldırı ve baskın girişiminde bulunmaktan vazgeçmiyor. Baskınlara tepki gösteren Müslümanlar işgal güçleri tarafından darp ediliyor veya tutuklanıyor.

Kudüs’e bağlı belde ve köylerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimizi verdiğiniz desteklerle kiraladığımız otobüslerle Kudüs’e taşıyoruz. Böylece hem Mescid-i Aksâ’da ibadet ederek burayı boş bırakmıyorlar hem de Kudüslü Müslüman esnaflardan alışveriş etmek suretiyle onlara destek oluyorlar.

Mescid’i Aksa ziyaretleri ile birlikte Filistinli kardeşlerimize Kudüs ve civarındaki Osmanlı eserleri ve müzeleri de gezdirerek kadim şehre Osmanlı’nın yaptığı hizmet ve kalıcı eserleri öğretme fırsatı bulduk. Ve katılımcı halk ve öğrencilerin Dua’larına ve gösterdikleri tebessüme mazhar oluyoruz.

2018 yılında özellikle Türk kafilelere ve turizm şirketlerine yönelik ancak genel olarak görünen yeni kararlar aldı. Kararlar kısmî olarak uygulanıyor.
Bu kararlar arasında en dikkat çekici olanlar şunlar;

  • Bir kişi yılda ancak bir kez vize alabilir

  • Tur şirketleri her kafile için 15.000 dolar kefalet yatıracak ve gruptan ayrılan olursa bu kefalete İsrail tarafından el konulacak.

Bu kararlarda da görüldüğü gibi esas gaye Müslüman ziyaretçilerin Kudüs’e ziyaretlerinin önünü kesmektir. Mescid-i Aksa’yı ziyarete giden her Müslüman onların aldığı Mescid-i Aksa’yı sahiplenme planlarına vurulmuş bir darbe olarak görüyorlar. Onlar Mescid-i Aksa’yı sahipsiz ve boş bırakma gayreti içindeler. Ancak o zaman burayı ele geçirip bir Yahudi tapınağı haline getirmeyi hedefliyorlar.

Ancak bizler şuurlu Müslümanlar olarak onların yaptığı planları bozmak için elimizden ne geliyorsa yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Eğer biz sadece bir kez gidebiliyor veya hiç gidemiyorsak halde Kudüs ve çevresinde yaşayan Müslümanları oraya göndererek Mescid-i Aksa’mızın boş kalmasını önleyelim. Sahipsiz olmadığı bilinsin.

“Mescid-i Aksa Ziyaretleri” yalnızlaştırılmak ve hatta ‘Müslümansızlaştırılmak’ istenen ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı korumak için önemli bir projedir.

 

Proje için belirlenen 1 kişilik destek miktarı 50 TL‘dir

Paylaş:

Etiketler: Etiketler: , ,