0224 711 21 04

KURBAN İBADET, PAYLAŞMAK BEREKETTİR!

Kurban İbadet, Paylaşmak Berekettir.

Kanuni Derneği olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da yurtiçinde ve yurtdışında vekâletinizle mazlumlara umut olmaya devam ediyoruz.

FEDAKÂRLIĞIN SEMBOLU ”KURBAN”

Kurban, Mümin için fedakârlığın sembolü ve Allah’ın rızasına kavuşmaktır. Kurban Hz. İsmail’in fidyesi, Hz. İbrahim’in Rabbine duası, teslimiyetin zirvesidir. “Yalnız senin için Ya Rabbi” diyebilmektir.

Maddî imkânları yerinde olan her Müslüman, üzerine vacip olan kurban ibadetini Allah (c.c)’un rızasını kazanmak ve yoksul kardeşlerinin etle buluşmasını sağlamak için kurban kesmelidir. Kurban kesmeyi hiçbir zaman bırakmayan Peygamber Efendimiz (S.A.V) ümmetine kurban kesmenin önemini anlatmıştır.

Kurban ile ilgili ayetler de kurban ibadeti hakkında şu şekilde bilgi veriyor;
“O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.” (Kevser Suresi 2. Ayet),

“Biz kendilerini rızıklandırdığımız dört ayaklı davar (hayvan)’lar üzerine yalnız Allah’ın adını ansınlar diye, her ümmet için Kurban kesmeyi meşru kıldık.” (Hac Suresi 22./34. Ayet)

Kurbanlarınızı vekaletlerinizi alarak sizin adınıza kesiyor, Türkiye’de, Afrika’da, Asya ve Kudüs’te mazlum kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Türkiye Kurban Hisse Bedeli 1.400 TL
Kudüs Kurban Hisse Bedeli 3.250 TL
Afrika Kurban Hisse Bedeli 750 TL
Asya Kurban Hisse Bedeli 1.250 TL

(Kurbanlarımız gelen bağış miktarına göre büyükbaş 7 hisseli veya küçükbaş olarak kesilmektedir.)

bagis.kanuni.org.tr adresimizdeki online bağış sistemimizden internet alışverişlerine açık olan banka kartınız ya da kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Kuveyttürk, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Ziraat Bankası üzerinden hesap numaralarımıza havale/eft yaparak bağışlarınızı yapabilirsiniz.

Havale ve Eft yöntemiyle bağış yaparken açıklama kısmına – Kurbanın kimin adına kesileceği (ad soyad), kurbanın türü (vacip, sünnet, adak, akika, sadaka) ve telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir.

Detaylı bilgi için 0549 571 15 20’den bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

Etiketler: Etiketler: , , ,