0224 711 21 04

Göç Müzesi’nde önemli görüşme

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Göç Tarihi Müzesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) iş birliğinde düzenlenen “Sınırlar Arasında Kadın Olmak” temalı “Göç ve Kadın Sempozyumu” başladı.
Sempozyumun açılış törenine; Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Filistin Politeknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Imad Khatib, Göç İdaresi Bursa İl Müdürü İsmail Fatih Tüzen, KADEM Bursa Temsilci Yardımcısı Mürüvvet Yaman, KADEM Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Zehra Can Kaya, Kanuni Derneği Başkanı Ahmet Yavuz ile Türk ve yabancı akademisyenler katıldı.
Sempozyuma konuşmacı olarak katılan Filistin Politeknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Imad Khatib ile Filistin ve Osmanlı hakkında özel bir görüşme yapan Kanuni Derneği Başkanı Ahmet Yavuz, görüşme ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kanuni Derneği olarak Filistin’de bir çok çalışmaya imza attık. Derneğimizin 2019 yılında gerçekleştireceği Uluslararası Kanuni Sultan Süleyman Sempozyumu’na sayın Khatib’i yi davet ettik. Gerek Filistin, gerekse ülkemizde yaptığımız çalışmalarda kendisini aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı ifade ettik. Sağ olsun kendileri de bu davetimizi mutlulukla karşıladı. Kanuni Derneği olarak 2019 yılı projelerini planladık. Bu plan çerçevesinde geçmişte olduğu gibi yine bir çok etkinliğe imza atacağız” dedi.

Paylaş: