0224 711 21 04

Başkandan Mesaj

Osmanlı’nın 46 yıl gibi uzun bir süre Padişahlığını yapan Kanuni Sultan Süleyman Han’ın İsmiyle Kurulan derneğimiz, Sultan Süleyman başta olmak üzere bütün Osmanlı dönemiyle ilgili ilmi ve bilimsel araştırmalar yaparak, konusunda deneyimli ve etkin tarihçilerle birlikte bilinen en doğru tarihimizi günümüze ve geleceğe aktarmak gayretindeyiz.

Bununla birlikte kültürel çalışmalar ve özellikle insani yardım alanında Kur’an-ı Kerim ve Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) ‘in  sünneti gereği Hayr’a vesile olmak amacıyla dünyanın bir çok noktasında yardım çalışmalarımı sürdürüyoruz.

İnsan değer verilmesi gereken varlıkların elbette en kıymetlisidir. ”İnsan’ı yaşat ki Alem yaşasın” sözünden de anlaşılacağı üzere doğumundan ölümüne insan, yaratılmışların en üstünü olarak yaşama olan hakimiyetiyle dünyaya yön vermektedir. bunun gereği olarak dünyanın birçok noktasında süren savaşlardan, doğal afetlerden ve çevresel etkilerden dolayı yardıma muhtaç duruma düşmüş Müslüman din kardeşlerimize düzenli olarak gıda yardımı, okumak için her hangi bir destek bulamayan yetim ve kimsesiz kardeşlerimize burs imkânı sağlayarak ihtiyaçlarını bir nebze olsun gidermek adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Sizler de yaptığımız çalışmalara maddi ve manevi destek sağlayarak bizlerle birlikte bu çalışmalara gönül rahatlığıyla katılabilirsiniz.

Sevgi, Saygı ve Muhabbetlerimle…

Paylaş:

Etiketler: