0224 711 21 04

Anadolu Gençlik Derneği’ni Ziyaret Ettik

Evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluş olan Anadolu Gençlik Derneği Bursa İl Başkanlığını Ziyaret ettik.
Anadolu Gençlik Derneği’nin kendi zamanının tanıklığını yaparak kadim olan iyinin gelenekten geleceğe taşınmasında köprü görevi üstlenmiş bir yapılanma olduğunu söyleyen il başkanı Yakup Çetin, Sahip olduğumuz değerlerin yeryüzündeki tüm insanların hem birbirleriyle hem de evrenin varoluş gayesiyle barışık yaşamasının yegâne teminatı olduğuna inançlarının tam olduğunu söyledi.
Ülke ve dünya gündeminin önemli konularının da konuşulduğu ziyaretimizde öncelikli olarak Filistin ve Suriye de yaşanan olaylar konusunda birlikte neler yapılabileceği de konuşuldu.
Ziyarette Dernek Başkanımız Ahmet YAVUZ’da derneğimizin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ve önümüzde süreçte yapılacak çalışmalar konusunda birlikte neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Ziyaretin sonunda dernek başkanı Ahmet YAVUZ, AGD Bursa İl Başkanı Yakup Çetin’e Kudüs’ün Fethine Açılan Kapısı olan Şam Kapısı(dımeşk kapısı) ve Mescid-i Aksa’nın sembolü Kubbet-üs sahra’nın kubbesinden oluşan minyatür bir biblo hediye etti.

Paylaş: