0224 711 21 04

11 AYIN SULTANI RAMAZAN

Kanuni Derneği olarak; 2020 Ramazan yardımları ile alakalı yurtiçi ve yurt dışında yardım programı planladık. Başta dernek merkezimizin bulunduğu Bursa’dan başlamak üzere yurt genelinde İhtiyaç sahibi ailelere uluşmayı, devamında ise yurtdışında Suriye, Filistin, Afrika ve Asya’nın gelir seviyesi düşük ülkelerinde kumanya dağımı gerçekleştirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Planlamaya göre 5 bin civarında gıda paketi dağıtılacak, 5 bin civarında yoksula iftar yemeği verilecek, 500 civarında yetime bayramlık elbise dağıtılacaktır. Ayrıca adak, akika, sadaka ve şükür kurbanları kesilecek, su kuyuları açılacak ve bazı kalıcı yardım projeleri gerçekleştirilecektir.

Kanuni Derneği olarak, yardım programı yaptığımız bütün ülkelerde partner kuruluşlarımız aracılığıyla yardımlarımızı yoksullara ulaştırmaktayız. Yardım paraları, banka havalesi ile partner kuruluşlarımızın hesabına ödenmektedir. Yardım görevlilerimiz, yoksul ülkelere kesinlikle elden yardım parası götürmemektedir. Böyle olunca korona virüsü nedeniyle oluşan kriz,  yardım programlarımızı aksatmayacaktır.  Bu yıl Ramazan ayında planladığımız yardım programlarımız eksiksiz devam edecek, uçuş imkanı olan ülkelere yardım görevlilerimiz gidecek gerekli kontrol ve takibatı yapacak, uçuş imkanı olmayan ülkelerde partner kuruluşlarımız ve temsilcilerimiz yardım dağıtımlarını organize edecektir. Allah’ın izniyle ramazan yardımlarımız her sene olduğu gibi bu sene de yoksullara ulaşacaktır.

Korona virüsü nedeniyle coğrafyamızda büyük bir salgın krizi yaşanmaktadır. Bu konuda gerekli tedbirleri alarak, devlet yetkililerinin talimatlarına elbette eksiksiz uymak gerekmektedir. Ancak başka coğrafyalarda yıllarca daha büyük insani krizler yaşanmaktadır. Birleşmiş Milletler Gıda Fonu’nun raporuna göre, yetersiz beslenmeden dolayı her gün 25 bin civarında insan hayatını kaybetmektedir. Böyle bir ortamda yoksul kardeşlerimizi de unutmayalım.

Ancak, birlik, beraberlik ve yardımlaşma ile bu krizlerin üstesinden gelebiliriz.

Paylaş: